Čo ponúkame

Poradíme

Rozhodujete sa, či je konopný dom to správne riešenie pre vás? Dohodnite si stretnutie a ukážeme vám jeho výhody priamo na stavbe. 

Ste samostaviteľ a potrebujete radu profesionálov? Pomôžeme vám navrhnúť vašu stavbu tak, aby bola funkčná a rešpektovala vlastnosti materiálov. Kontaktujte nás, poskytujeme školenia a mentoringpočas výstavby.

Postavíme

Rozhodnutí pre konopnú stavbu? Výborne. Sme pripravení splniť všetky vaše očakávania. Toto je päť krokov k vášmu novému domu.

1. Navrhneme pre vás projekt 

Na začiatku bude spoločný rozhovor medzi vami a našim projektantom. Z neho vyplynú možnosti a riešenia, ktoré sú v súlade s vašimi predstavami o novom dome a zároveň spĺňajú parametre konopných stavieba aktuálne platné normy.

2. Zabezpečíme stavebné materiály 

Pre výstavbu konopného domu vieme zabezpečiť všetky potrebné materiály. Využívame výhradne európskychdodávateľov konopného pazderia a vápenné spojivocertifikované pre stavebné účely. Dôraz kladieme aj na kvalitné materiálové prevedenie aj u konvenčnýchčastí stavby.

3. Rodí sa váš nový domov 

Výstavba rodinných domov z konopného betónu trvá o niečo dlhšie ako výstavba momentálne obľúbených konvenčných drevostavieb. Výsledkom je však dom, ktorý nepotrebuje dodatočné zateplenie. 

Prvotná investícia do stavby bude vyššia, čoskoro ju však vyvážia nízke prevádzkové náklady, kvalita a pohodlie bývania a predovšetkým – zdravé bývanie. K nemu prispieva najmä príjemná klíma vďakasamoregulácii vlhkosti a zásaditému pH ovzdušia.

Staviame jednopodlažné aj poschodové stavby, obytné i prevádzkové objekty v rozmeroch a tvaroch, ktoré potrebujete. 

4. Odovzdanie stavby 

Stavbu vám odovzdáme v prevedení, na ktorom sme sa vopred dohodli a odsúhlasili si ho. Podľa požiadaviek môžeme zabezpečiť meranie vzduchotesnosti a ďalších skúšok (Blow door test, termovízia). 5. Nasťahujete sa 

Vitajte doma. Zvyknúť si na komfort zdravého a ekologického bývania nebude ťažké. Rozhodli ste sa pre riešenie budúcnosti. Postavili sme pre vás dom, na ktorý budete hrdí. 

Dodáme produkty

Naša spoločnosť vám vie dodať všetky materiály, ktoré sú potrebné na výstavbu konopných stavieb. Kontaktujte nás s vašimi požiadavkami a zašleme vám cenovú ponuku.

Konopné pazderie je základnou zložkou konopného betónu a zároveň sa dá využiť aj ako podstielka pre zvieratá či skladovanie ovocia a zeleniny – vydrží dlhšie čerstvé. Dodáme vám ho balené alebo voľne ložené. 

Konopné vlákno sa používa ako tepelná izolácia stavby v stenách, podlahách a streche. Dodáme vám ho vrôznych kvalitách a dĺžkach, v surovom stave alebo 
ošetrené protipožiarnymi neškodnými prostriedkami. 

Vápenné zmesi (prirodzene hydraulické vápna, románsky cement zn. Vicat, hydraulické pucolánové prímesi a iné) môžete využiť na prírodné alebo hempcrete stavby. Vhodné sú tiež na murovanie bez cementu,murovanie prírodného kameňa, rekonštrukcie stavieb a obnovu pamiatok, bosáž a podobne.

Konopné dosky (HemRec) sa používajú ako záklop a protihluková izolácia. Zložené sú z pazderiaa menšej zložky recyklátu nápojového kartónu. Sú ekologické, ľahké a sú výborným doplnkom konopnej izolácie.